| LovehopeTrust a întrebat:

Buna!happy,care liceu credeti ca este mai bun Gheorghe Sincai sau Matei Basarab? funda la cel mai detaliat raspunshappy

Răspuns Câştigător
| meduzza a răspuns:

Pai avand in vedere ca in Sincai e o medie mai mare de intrare decat in Matei Basarab este un liceu mai bun adica sunt elevi care invata mai mult dar important este ca in Sincai sunt si profesori mai buni care predau. Si eu cred ca asta e cel mai important sa ai profesori de la care sa intelegi ceva tongue

5 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

Depinde si pentru ce profil te intereseaza tongue

| LovehopeTrust explică (pentru meduzza):

Pai pe filologie sau stiinte socialehappy

| LovehopeTrust explică (pentru meduzza):

Si eu la inceput ma gandeam sa ma orientez spre Sincai, dar am auzit multe lucruri urate despre el, adica despre elevi ca sunt numai drogati si chestii din astea urate.sad

| meduzza a răspuns (pentru LovehopeTrust):

Asta e in fiecare liceu nu ai cum sa scapi de ei dar ii poti evita tongue Si eu am vrut sa dau in Caragiale si nu am mai dat pentru ca auzisem ca sunt numai drogati si am intrat in alt liceu care era si mai rau. asa ca nu poti sa te iei dupa ce auzi tongue

| meduzza a răspuns (pentru LovehopeTrust):

Pai avand in vedere ca in Sincai e o medie mai mare de intrare decat in Matei Basarab este un liceu mai bun adica sunt elevi care invata mai mult dar important este ca in Sincai sunt si profesori mai buni care predau. Si eu cred ca asta e cel mai important sa ai profesori de la care sa intelegi ceva tongue

| xjr97 a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune, doar ca Sincai este un liceu mai restrictiv decat Basarab. Sincer, as alege Basarab. happy