| TheKid a întrebat:

Cate ore de matematica se face la profilul: stiinte sociale pe saptamana. Si ce se face mai intensiv, apoi vreau sa stiu ce facultate/meserie pot urma dupa terminarea liceului! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Matty_D_Matty_1998 a răspuns:

2 ore pana in clasa a 11a, din a 11-a nu mai faci.Se face FOARTE MULTA Logica (care e foarte grea app), poti face facultatea de phihologie, jurnalism, filologie.Mult succes :*

6 răspunsuri:
| mayte95 a răspuns:

2 ore...

| nooot2 a răspuns:

Faci doua ore de matematica pe saptamana.Mai intensiv se face istorie, logica, romana.

| mayte95 a răspuns:

Mai intens se face logica(clasa a 9a ), psihologia (cl a 10s ), economie (cl a 11 a), filozofia (cl a 12 a), romana, istorie si geografie. poti sa urmezi facultatea de drept, de economie,... poti sa devi avocat.dar poti sa te duci la ce facultate vrei dupa ce termini liceul.

| pwp a răspuns:

2 ore happy ..Intensiv engleza sau franceza, istorie, romana si logica. Dupa terminarea liceului te duci unde vrei tu pentru ca nu conteaza profilul de la liceu, ci faculatea tongue

| Idc12345 a răspuns:

Disciplina
Clasa a IX-a
Clasa a X-a
Limba română
Limba modernă 1
Limba modernă 2
Limba latină
Matematică
Fizică
Chimie
Biologie
Istorie
Geografie
Logică/Psihologie
Religie
Tehnologia informaţiei şi comunicării – TIC
Educaţie antreprenorială
-
Educaţie plastică
Educaţie muzicală
Educaţie fizică
Dirigenţie
Discipline opţionale
TOTAL ORE/SĂPT.

| Idc12345 a răspuns (pentru Idc12345):

Primul raspuns clasa a9a iar al doilea clasa a10a