| georgygeorgy1 a întrebat:

Ce ar trebui sa invat pentru testul initial la geografie din clasa a IX-a.Ne va da doar din materia de cls a VIII(geografia romaniei) sau si din celelalte clase? MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| TrentonChase a răspuns:

Anul acesta nu vor mai fi obligatorii, ramane la decizia scolii daca le va da sau nu...in orice caz, vezi sa stii bine harta muta, adica sa stii pozitionarea pe harta a raurilor, judetelor, si formelor mari de relief

6 răspunsuri:
| SuperGirl8 a răspuns:

Stii ca nu conteaza testele astea, nu?

| Rockerul23 a răspuns:

:O
What?
Dam teste initiale?!
La ce materii se dau?

| BluishAngel a răspuns (pentru Rockerul23):

La toate materiile.

| Rockerul23 a răspuns (pentru BluishAngel):

Pe bune?
Chiar nu stiam.
Mersi multwinking
Dar conteaza notele?

| BluishAngel a răspuns (pentru Rockerul23):

Cu placere.happy Nu, notele nu conteaza, nu se trec.Cica rolul acestor teste initiale este ca profesorul sa isi dea seama de cunostintele si valoarea elevului.Dar iti dai seama ca e o mare prostie fiindca cine mai tine minte ceva dupa o vacanta luuuunga si odihnitoare?winking

| Cineva00Cineva a răspuns:

Sunt intrebari si din clasele mici dar majoritatea sunt din a 8-a si o sa fie si ceva intrebari din materia clasei a 9-a! Dar testele initiale nu se trec asa ca nu are rost sa te stresezi!