| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU! Puteti sa-mi spuneti ce ar trebui sa invat pentru testul initial de la biologie pentru clasa a IX-a.Este materia din a VII-a(anatomia si fizionomia omului) sau materia din a VIII-a?

3 răspunsuri:
| Luiza45 a răspuns:

Cred ca vor fi ata notiuni de anatomie cat si ecologie..cine stie ce surprize ne pregatesc.

| Clara45 a răspuns (pentru Luiza45):

Chiar nu stiu ce sa invat. Daca ne vor da din clasa a VII-a trebuie sa repet din nou toate notiunile de anatomie ceea ce e foarte greu.Si ecologia mie nu mi-a prea placut.Deci cred ca voi repeta ceea ce e mai important din notiunile din clasa a VII-a.

| Luiza45 a răspuns (pentru Clara45):

Ideea e ca ar fi bine sa ne zica(si eu intru la liceu cls a 9 a) si mi-ar placea sa stiu ce ne da fiindca vreau sa am note bune fiindca profesorii isi fac o idee dupa aceste teste.