| Sunshine31 a întrebat:

Ce cadouri as putea unui pasionat de astronomie? happy
Dau FUNDA la ideile cele mai bune!

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Frumoasa apsiune. Ce sa-i oferi? Poate un telescop, un binoclu sau vreun obiect de observare. De asemenea poti sa-i dai un poster cu o galaxie, o macheta cu Tera, un carnetel unde sa-si noteze observatiile si feeling-ul despre univers. O carte care vorbeste foarte frumos despre univers sau despre decoperirile mai recente si curiozitatile tanuite de stele.
Vezi in ce buget te incadrezi si fa ceva special. happy

| Sunshine31 explică (pentru Katczinsky):

Multumesc de idei happy Da, vreau sa iasa ceva special, pentru ca este o persoana speciala happy
Carte ...stii cumva ceva fain?

| Katczinsky a răspuns (pentru Sunshine31):

De asemenea poti sa te axezi pe literatura fantastica despre univers si nu numai. Celor ce sunt fascinati de astronomie iubesc SF-ul si se regasesc in el. Au viziune si spera la fiinta perfecta. Stiu asta pentru ca si eu sunt unul dintre ei. Stii tu, un visator.

| Sunshine31 explică (pentru Katczinsky):

Multumesc de idei! Si ma bucur ca am gasit un pasionat de astronomie sa ma ajute happy Sunt utile ideile.
Dar carte reala, nu PDF, de unde pot gasi si cam care sunt cele mai captivante?

9 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Un telescop, o carte despre astonomie, un tapet cu stele.

| horia2012 a răspuns:

Cumpara-i o stea si da-i un nume:
http://www.cumparaostea.ro/

| Anonimus9922 a răspuns:

Ii poti lua de exemplu un telescop sau o carte. Depinde cati bani vrei sa cheltuiesti.