| R0011 a întrebat:

Ce carte pe care ati citit.o v-a placut cel mai mult? Multumesc.happy

19 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

Mie mi-au placut foarte mult,,Jocul lui Gerald" si,,Shining"(Stralucirea) de Stephen King. E autor de carti horror,e absolut genial. Nu te gandi la prostii cu fantome pe care le vezi la documentarele de sambata seara.
Mai e faina si,,Sinuciderea fecioarelor" de Jeffrey Eugenides,,, Povestea lui orisicine" de Philiph Roth. Mi-au placut mult si cartile de la colectia Chic, cum ar fi,, Poti sa tii un secret" si,, La cumparaturi cu sora mea" de Sophie Kinsella.

| Asdffd a răspuns:

Ciresarii,Elevul Dima dintr-a saptea, Jurnalul unui pusti.
Sau preferata mea, bine nu e pentru. scoala sau asa, e One Direction-Dare To Dream.

| dany_7836 a răspuns:

Eragon

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Soliciti imposibilul. Nu stiu daca se poate rezuma cineva doar la o carte preferata. Eu am multe, dar incerc sa-ti scriu cateva:

La rascruce de vanturi

Memoriile unei gheise
Dragoste in vremea holerei
Viata dincolo de moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baltagul.

| 1000bodies a răspuns:

Eu am citit Tacerea Mieilor de Thomas Harris. Mi-a placut foarte mult. Am mai citit si Sange Satanic de Cristina Nemerovschi. happy

| MarioOnette a răspuns:

Enigma oiliei de george calinesc este un roman de dragoste de la inceputul secolului XX.e foarte interesant, ion de liviu rebreanu, ciuleandra de liuviu rebreanu si frunze de dor de ion druta

| DjLayla a răspuns:

Caroline.
The Vampires Diares toate volumele
Amurg
acum nu-mi vin in minte dar o sa ti le spun mai tarziu ce papuci faini ai de unde i-ai luat?big grin

| John90 a răspuns:

Buna eu am citit Cele 12 coloane ale succesului si mi-a placut foarte mult ti-o recomand e o carte motivationalawinking

| adi021 a răspuns:

Robinson crusoe, e top 15

| AceOfSpades a răspuns:

Jocurile Foamei [toate cele 3 volume

| VirusMan a răspuns:

Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimon
O carte care eu m-am regasit in anumite fragmentele scrise de autor!
Nota 10!

| Natee a răspuns:

Cea mai buna carte: "Romanul adolescnetului miop" de Mircea Eliade. Daca nu vrei de M. Eliade iti recomand din toata inima mea sa citesti "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes. Aceste carti sunt pur si simplu foarte bine scrise. "Elevul Dima..." este o imbinare intre copilarie, dragoste, prietenie, e foarte frumoasa. Chiar o sa iti placa!

| roxanaclipaflorentina a răspuns:

-cel mai iubit dintre pamanteni-marin predea
-fata pierduta-D.H.Lawrence
-ti-le recomand si tie

| Musat_Andrei_1998 a răspuns:

Apa pentru Elefanti. E superba. O ador love struck

| Eirina a răspuns:

Eu am citit cartea eu si secretele mele si mi-a placut

| Eirina a răspuns:

Robison Crusoe, Basme din Bucovina

| xRonaldo12 a răspuns:

Eu am citit cartea Hyperion pe care-am cumparat-o si cred ca-i cea mai frumoasa carte pe care am citit-o vreodata. Funa plzz

| madutsza01 a răspuns:

Incerca sa citesti Maitrey de Mircea Eliade e foarte fumoasa succeswinking