| IssaDoll a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa aleg : Resurse Umane sau Relatii Internationale Și Studii Europene ambele fac parte din cadrul Facultatii de Filosofie şi Ştiinţe Social - Politice/Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi. Daca e cineva deja student la una din cele doua profile si poate sa imi dea cateva informatii m-ar ajuta enorm deoarece sunt foarte nehotarata in privinta facultatii! Astept cat mai multe opinii! happy

1 răspuns:
| Panteraa a răspuns:

Relatii Internationale Și Studii Europene, parerea mea. Ai o perspectiva mult mai larga in ceea ce priveste locul de munca. Resurse Umane se cam limiteaza (in mare parte) la un post intr-o companie, si asta daca il prinzi ca sunt multi care isi doresc acel job.