| racer_8160 a întrebat:

ce ii aia propozitie epileptica de predicat

Răspuns Câştigător
| enamel a răspuns:

Fara prediact probabil thinking

2 răspunsuri:
| TrustMe a răspuns:

Propozițiile fără subiect sau predicat se numesc "eliptice de subiect", respectiv "eliptice de predicat"

| meLyssa_9110 a răspuns:

I don't want to see doamne. ce vorbesti tu acolo?laughing) poate eliptica* (adica propozitii simple incomplete, in cazul tau lipseste predicatul) nu epileptica rolling on the floor epileptic inseamna a suferi de epilepsie, acea boala a sistemului nervos. sper sa fi scris tu gresit, nu sa fi spus vreo profesoara asa ceva big grin papa