| PaulW a întrebat:

Ce inseamna colinare adica de exemplu A, B, C, D sa fie colinare

Răspuns Câştigător
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Adica pe acceasi linie!(dreapta)
Funda?batting eyelashes:->

25 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu colinare, COLINIARE, adica sa fie situate pe aceeasi dreapta.

| IrinaAndreea a răspuns:

Punctele coliniare sunt punctele aflate pe o dreapta (minim 3).

| deea_7254 a răspuns:

Sa apartina aceiasi drepte.happy

| Betty a răspuns:

Adica punctele A, B, C, D sunt asezate pe aceeasi dreapta. asezate in rand drept
pupic:*

| Vickyy a răspuns:

Pe aceeasi dreapta de ex --> ai A______B_____C_____D ...acestea sunt coliniare.

| together4ever a răspuns:

Sa se afle pe aceiasi dreapta, adica in acelasi rind

| T a răspuns:

Adica situate pe aceeasi dreapta happy.

| Fluture a răspuns:

Colinare?laughing)
nu stiu...laughing
dar stiu ce inseamna coliniare:p
puncte aflate pe aceiasi dreaptahappy
dar, trebuie sa fie minim cel putin 3 puncte pe aceiasi dreapta ca sa se numeasca coliniarebatting eyelashes

| Sapphire a răspuns:

Adica punctele A, B, C, D sa se afle pe aceeasi dreapta, in linie, nu amestecate, una sus, una stanga, dreapta sau altfel. Ai inteles?

| Lollypop a răspuns:

Puncte coliniare.Care se gasesc pe aceeasi dreaptahappy. Bafta!happyFundita?

| Lenush a răspuns:

In primul rand sa fie coliniare nu colinare
iar raspunsul la intrebarea ta este:
punctele A, B, C, D sunt coliniare daca se afla pe aceeasi dreapta
(sa fie dispuse liniar)
sper ca ai inteles
o zi buna
Lenu

| R9kitty a răspuns:

A, B, C, D sa fie situate pe aceiasi dreapta

| beautifulkiss a răspuns:

Buna uite citeste aici si vei afla ce inseamna :http://www.archeus.ro/lingvistica/CautareDex?query=COLINIAR,iar in cazul in care nu intelegi iti spun eu:D.Trei sau mai multe puncte care aparțin uneia și aceleiași drepte se numesc coliniare. Sper ca te-am ajutat:D

| Izu.Punk a răspuns:

Adica A, B, C, D sa fie situate pe aceeasi dreapta :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

COLINIARE. Sa fie pe aceeasi dreapta a unui dreptunghic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe puncte care apartin aceleiasi drepte se numesc puncte coliniare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema big grin imi zice asa:''Daca raportul masurilor a doua unghiuri suplementare este 2 supra 7, atunci aflati masura celui mai mic dintre ele''...Cum o pot rezolva? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe aceeasi dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica. sa fie pe aceiadi dreapta ( linie )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un prost ca nu este adevarat

| wastingmytime a răspuns:

Coliniare, nu colinare.adica sa fie pe aceeasi linie.prin toate punctele a, b, c, d sa poata trece aceeasi linie

| TheRisk a răspuns:

In primul rand e A, B, C, D COLINIARE. Coliniare inseamna ca sunt aflate pe aceeasi dreapta.

| MinionVlog a răspuns:

Adica sa apartina aceleasi drepte.

| fania050 a răspuns:

Adica punctele A, B, C, D, trebuie sa fie pe aceeasi dreapta. Funda? happy

| Ciprian_Pascu_1994 a răspuns:

Am triunghiul ABC cu vectorul AM=3MB si AN=3/4 AC. sa se demonstreze ca vectorii MN si BC sunt coliniari. tongue