| Tobessjd a întrebat:

Ce materii se studiază la mate-info și cam cate ore pe săptămână?

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Materiile care se studiaza in principal la mate-info sunt matematica, fizica si informatica. La mate-info poti nimeri la o clasa de intensiv informatica, adica vei face mai multe ore. In principar vei face cam 3 ore de mate, 3 de informatica, vreo 2 de fizica, dar numarul lor v-a creste odata cu clasa. Si cam asta e tot. Sigur esti a Vlll-a, deci bafta la examen happy