| DenisHerobrine123 a întrebat:

Buna, ce ore se fac la Mate-Info Intensiv Informatica? Stiu doar de 4 ore de romana de care sunt curios daca scad in numar in a 10-a, apoi in a 11-a si asa mai departe.

Răspuns Câştigător
| SacuiuRobert926 a răspuns:

In clasa a 9 a se face 4 ore de romana
In clasa a 10-a se face 3 ore de romana
In clasa a 11-a se face 4 ore dr romana
In clasa a 12-a se face 4 ore de romana.
La matematica vor fi numai 5 ore in 4 clase ceea ce e materie de baza la mate-info.
Eu nu pot oferi mai multe detalii pentru ca sunt la mate info simplu
Dar pot spune ca la mate info simplu se face la clasa a IX-a
5 ore de mate
4 ore de romana
3 ore de fizica
2 ore de biologie
2 ore de t.i.c
2 ore de chimie
2 ore de engleza
2 ore de franceza/germana
O ora de Logica si Argumentare
O ora de Geografie
O ora de Istorie
O ora de ed plastica/desen(una odata la 2 saptamani)
O ora de religie
O ora de informatica
O ora de dirigentie
O ora de sport
Dar la mate-info intesiv info probabil vei avea o ora in plus la informatica.
In clasa a 10-a vei scapa de Logica si Argumentare dar vei face Psihologie genrerala, Educatie anteprenoriala
Iar in clasa a 11 a vei scapa de Psihologie genrerala, Educatie anteprenoriala; Tehnologia informatiei si a comunicatiilor; desen si muzica si vei face economie
Iar in clasa a 12 vei scapa de economie si vei face filosofie.
AICI AM ZIS ORELE LA MATE-INFO SIMPLU!