| Georgiana2505 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Matematica si Informatica Univ. Bucuresti DL Matematica, specializare mate-info? Astept raspunsuri cat mai repede big grin

4 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Vrei sa te inscrii la sesiunea de toamna?

Eu iti pot spune asa:
- Daca vrei informatica, alege o facultate de informatica.
- Daca vrei matematica, alege doar matematica pura de la facultatea pe care ai zis-o.

Daca ai licenta cu specializarea 'mate-info' nu inseamna ca esti cat un informatician + matematician. Adica, sa ai impresia ca faci 2 facultati intr-una singura: Nu.

Daca vrei si mate si info, fa 2 facultati. Atunci esti tare. Dar nu cu 'mate-info', ca nu iesi nici cine stie ce informatician, nici cine stie ce matematician. Undeva la mijloc intre cei 2.

| Georgiana2505 explică (pentru Danιel):

Mai am 2 ani pana la facultate si chiar vreau sa ma decid big grin Oricum, facultatea asta o aleg insa nu stiu cu specializarea.Multumesc de parere! Daca mai ai alte opinii/pareri/sugestii le astept cu mare interes.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Cred ca mate-info e cea mai buna specializare care ar trebui urmata de cineva.