| aRiverdale24 a întrebat:

Sunt clasa a-8-a si m-am hotarat ca in clasa a-9-a sa optez la un liceu cu profil Mate-Info, numai ca in scoala generala nu am facut informatica (deoarece este scoala cu specializare muzica) insa ma pricep la matematica.
Conteaza mult acest lucru? Ce parere aveti? Astept detalii +FUNDA

Răspuns Câştigător
| fearlessss a răspuns:

Stai linistit, aproape nimeni nu face info in generala. Am avut cate o ora de info pe saptamana, ora in care ne jucam si stateam pe net, Am luat putin in PascaL, dar foarte putin. Si am multi fosti colegi care au mers mai departe pe mate info, nestiind info deloc din generala. Iar acum sunt olimpici la info.Materia se ia toata de la inceput, stiu proesorii ca rar sunt clase care sa faca ca lumea info in generala

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza deloc.

| aRiverdale24 explică (pentru anonim_4396):

Pe bune? :O

| XYZ02 a răspuns (pentru aRiverdale24):

Adevarat,nu conteaza absolut deloc.
Ceea ce o sa faci tu la info, nu va fi ca in generala, nici nu se poate compara.
Informatica din generala seamana cu TIC-ul pe care il faci in clasa a 9-a(E inutil, sunt niste lectii banale).
Asa ca nu te stresa.

| aRiverdale24 explică (pentru XYZ02):

Mersi!