| MarianaDrocsa1992 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "La rascruce de vanturi "de Emily Bronte? Am auzit ca este frumoasa si am luat-o de la biblioteca. Avand in vedere ca timpul meu este foarte limitat acum, nu stiu daca merita citita.Voi ce spuneti? Multumeschappy

3 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Este o carte mai dificil de inteles insa este forate frumoasa. Din punctul meu de vedere merita citita!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E cartea mea de suflet. O stiu aproape pe dinafara....Cauta varianta in engleza, e si mai superba.

| intrebareamea a răspuns:

Este o carte foarte interesanta care ar trebui citita dar daca timpul tau este foarte limitat nu te obliga nimeni so citesti!happyFaci ce vrei.