| TVA a întrebat:

Buna,
ce parere aveti despre Colegiul National "Samuel von Brukenthal"din Sibiu.Sunt la o scoala cu predare in limba germana si vreau anul acesta sa ma inscriu la acest liceu.
Cum sunt profesorii? Astept raspunsuri.

1 răspuns:
| Feelings14 a răspuns:

Buna
am niste prietenii care s-au transferat acolo. profesorii sunt foarte severi. iti dau 12 carti de citit intr.o saptamana, un roman de peo zi pe alta. e greu. happy
dar nu foarte departe de Sibiu, e orasul Fagaras.:d si in Fagaras e liceu in limba germana, la care voi merge la anul ^^. or sa fie locuri, iar profesorii sunt din Germania adusi si sunt foarte buni.
Ca profil este doar uman. ( socio.)