| angel_7904 a întrebat:

ce parere aveti despre penticostali? sau baptisti?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Da' cine sunt eu sau tu sa ne dam cu parerea despre alti oameni sau credinta lor?!
sunt oameni. eu nu am prejudecati despre nimeni.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea despre baptisti si penticostali este ceva mincinos, au aparut o multime de religii dupa ortodoxime si toate sunt o minciuna ingrozitoare, ei sunt lupi imbracati in piei de oaie! Noi avem misiunea sa le aratam lor adevarul si sa ne pastram credinta ortodoxa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi fiind ortodocsi, trebuie s ne aparam credinta adevarataprin post, rugaciune, sa respectam poruncile pana la capatul vietii precum nea invtat Iisus Hristos.