| anonima_5010 a întrebat:

ce se studiaza la materia logica?

Răspuns Câştigător
| andreutza_5786 a răspuns:

Paithinking eu am considerat prima data logica o prostie pentru ca no intelegeamlaughing) apoi a inceput sa-mi placa deci la logica inveti sa te gandesti logic...sa definesti ceva logic.relatia dintre 2 enunturi si de astea

9 răspunsuri:
| ancan a răspuns:

La inceput cei crede ca Logica este Ilogica! te asigur.
Dar cu timpul o vei intelegehappy

| anonima_5010 explică:

Sunt in clasa a9a.

| spago a răspuns:

Ceva ce nu o sa te ajute niciodata! laughing Adica tot ce inveti acolo e logic si daca esti atenta de la inceput, chiar o intelegi si ajunge sa iti placa.Inveti despre cuvinte, fraze, argumente, adevar, validitate, silogisme, obversiune, conversiune etc oh go on Sunt niste chestii usor de retinut daca esti atenta in clasa si faci cateva exercitii.
Succes!

| Love4Music a răspuns (pentru spago):

Doamne fereste nici sa nu aud de asa ceva de abia astept sa trec pe a 10 sa scap de i-a(se face numai in a 9 si a 12) nici sa nu iti doresti asa ceva!

| Bubu a răspuns:

Pai...in cls 9 despre cuvinte, fraze, logica din fraze.despre oameni etc

| Daiana_1737 a răspuns:

In ce clasabatting eyelashes?

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Nu stiu la ce ajuta, mie nu mi-a placut pentru ca nu am inteles mare lucru din aceasta materie

| 123456 a răspuns:

Mda sa stii ca e o prostie logica asta eu nu am inteleso deloc e ceva sa intelegi logica intre propoziti aiurea rau laughing

| danadana1133 a răspuns:

Ca sa spun sincer :d.Eu nu studiez inca logica, dar. Cred ca e super usoara! Fara logica nu faci nimic, nu ai cum! Totul se gandeste logicc!