| OanaSiCamAtat a întrebat:

Ce stiti despre Bloody Mary? Dar nu imi trimiteti vreun video sau vreo poza!

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Legenda spune ca Mary era singura la parinti, tatal ei fiind doctor. Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si, cica, fara sa respire (moarta). La miezul noptii a sapat o gropa in gradina a pus-o pe Mary in cosciug si a ingropat-o in cosciug punanad o sfoara de care la suparafata a prins un clopot iar sfoara de un bat infipt in pamant. A prins clopotul ca daca cumva Mary era vie sa traga de franghie, clopotul sa sune iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape. Mama ei a stat pe mormant si a plans in contiuu.Docturul, si-a dat seama ca o sa inghete asa ca a injectat-o cu somnifere, ea a adormit pe loc asa ca a dus-o in casa. Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata dar nimeni nu a auzit-o. De dimineata cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul cu clopot daramat a inceput sa sape cand a deschis cosciugul Mary era moarta si avea mainile pline de sange dar, nu mai avea unghii, ele erau prinse de capacul cosciugului pe interior.

| OanaSiCamAtat explică (pentru DEBrown):

Si de ce se zice aia cu fiica ei?

8 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Poate mai era asta:

Mary se razbuna acum pe fiecare muritor care o invoca (invocarea este aceea de a spune in oglinda de 12 ori numele ei.) Se razbuna pe ei pentru ca tipetele ei nu au fost auzite de nimeni cand murea, si asa ar trebui sa fim si noi chinuiti, fara sa ne auda nimeni strigatele.

| OanaSiCamAtat explică (pentru DEBrown):

Dar eu stiu ca se zice "Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody mary eu ti-am omorat fiica!"

| OanaSiCamAtat explică (pentru DEBrown):

Si de ce neaparat la 12 noaptea fix in fata oglinzii?

| DEBrown a răspuns:

Ca sa ai raspuns la toate intrebarile astea, iti recomand filmele cu Bloody Mary, sunt in numar de cateva, in diverse variante. Pana la urma totul este un mit, o tampenie, e doar o vorba din popor, la fel ca si cu Zana Maseluta.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E o prostie, asta e! laughing

| Andrei117 a răspuns:

Stiu ca daca te duci seara la 12 in fata unei oglinzi singura si zici de 3 ori bloody marry si tii ochi inchisi 5 sec si dupa ii deschizi esti proasta

| OanaSiCamAtat explică (pentru Andrei117):

De ce sunt eu proasta? Ca tu vad ca nici nu stii ca orice poropozitie se tremina cu un semn de punctuatie.