| ChristinaO a întrebat:

ce stiti despre examenul de capacitate din anul scolar 2010-2011? Adica, la ce materii se va da? Va fi la fel ca si anul trecut?

7 răspunsuri:
| ChristinaO explică:

Nu m-am prins de faza cu 4? ce fac daca iau patru? fluier.si totusi ce lagatura are cu intrebarea?

| Necunoscută a răspuns:

Te referi la examenele care se dau la sfârşitul clasei a 8-a? Sunt nişte examene de care depinde foarte mult media de admitere în liceu.

Se vor da la română, matematică şi istorie/geografie. Asta ştiu sigur.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se dau la matematica si romana
da daca sa dau un ex:iei 4 ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu dau examenul ala ...iti doresc mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare porcarie cu admiterea la licee in functie de examenul de capacitate si media generala din clasele V- VIII. Copilul meu este afon, nu stie sa deseneze neavand nici aptitudini sportive ( e micut si firav )- muzica, educatia fizica si desenul sunt trei materii care-i micsoreaza enorm media generala - deci scad sansele sa intre la un liceu de mate-fizica pentru ca nu-i talentat la muzica, sport si desen!
asa ca viitorul copilului meu depinde de idiotii care accepta acest sistem de invatamant. sigur era mai corect un examen de admitere la liceu care evita problemele mai sus mentionate- nu cred ca sunt singurul care gandeste asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana, matematica, istorie sau geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca se da doar la romana si mate atat.sunt si eu in a8a si asa se da.