| neneacs a întrebat:

Buna
Ce sunt absentele scazute la sectiunea purtari.
Din cate am Inteles nu se pot motiva sau sterge dar ce sunt ele nu stiu de ex la cate se scade un punct adica sa-mi spuneti tot ce stiti despre ele ofer funda si ce mai doriti voi

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fiecare 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare. Purtarea consta si in prezenta/absenta de la ore.
Daca individul absenteaza fara motiv, adica chiuleste, i se scade nota la purtare, ca o pedeapsa, pentru a nu mai chiuli.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Oficial la 10 absenţe nemotivate pentru care nu poţi aduce scutire de la medicul de familie, se scade câte 1 punct.

| neneacs explică:

Si nu conteaza ca sunt alea la purtare tot la 10se scade?

| neneacs explică:

Nu intelegeti eu vreai sa stiu diferentele dintre absente trecute in rubrica la purtare ai absente din rubrica fiecarei materii