| raulwsworshipper a întrebat:

Am 140 de absente nemotivate pana acum si cum e cu noul sistem de scoala cu module nu mai pot motiva absentele din trecut
am inteles ca la 10 abs se scade 1 punct la purtare si nu stiu acum daca trec anul...o parere?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu mai exista sanse

| 199onur7 a răspuns:

Ai distrus catalogulu laughing) cei aia 140 frate laughing)) unde ai fost toate zielel alea in munți? Cum sa faci atâta absențe

Top G Forever

| NumănumescBrBr a răspuns:

Din păcate, absențele nemotivate pot avea un impact negativ asupra punctajului tău la purtare și, prin urmare, asupra șansei de a promova anul. În ceea ce privește noul sistem de școală cu module, acesta poate varia în funcție de școală sau de sistemul de învățământ la care te afli. Este important să discuți cu profesorii și cu consilierul școlar pentru a afla care sunt regulile și politica școlii cu privire la absențe și punctajul la purtare. De asemenea, încearcă să îți îmbunătățești prezența la școală și să discuți cu profesorii pentru a găsi modalități de a recupera ceea ce ai pierdut prin absențe și de a-ți îmbunătăți situația.