| fanyt13 a întrebat:

Buna cine imi poate defini 30 de animale salbatice su 30 de animale domestice. (nu e neaparat 30 dar 25 da)plz.
dau funda+vot! 1

Răspuns Câştigător
| ZuzZzulina a răspuns:

Anim. salb. : leu, ghepard, puma, urs, vulpe, lup, girafa, gorila, maimuta, tigru, hipopotam, zebra, cerb, ornitorinc, cangur, hiena, dihor, liliac, pinguin, raton, antilopa, soarece, http://www.zooland.ro//index.php?module=articles&category_id=612&page=2 ( le gasesti pe toate cred ).

anim. dom. : pisica, caine, cal, porc, vaca, bou, vitel, iapa, motan, capra, ied, tap, hamster, oaie, berbec, miel, manz, iepure, magar, bivol, camila, sinsila, porcusor de guinea, rate, gaste, gaini, curci, porumbel, papagal

Fundaaa?

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Animale salbatice:
Tigru
Leu
Leopard
Urs Polar
Urs
Maimuta
Sarpe
Pinguin
Gorila
Vulpe
Lup
Râs
Cerb
Caprioara
Elefant
Rechin
Balena
Delfin

Animale domestice:
Cocos
Gaina
Rata
Porc
Vaca
Cal
Papagal
Hamster
Pesti

| Galiutza a răspuns:

Cangur,leopard,leu,maimuta,cimpanzeu,mistret,caprioara,capra de munte,bizon,cerb,urs,tatu,hipopotam,zebre,girafa,puma,porci spinosi,arici,lupul,koala,hiena,dihori,ratonul,antilopa,elefantul, vulpea, risul. Funda? (think)