| scumpiii a întrebat:

Cine stie sa spuna/sa argumenteze de ce religia crestina e impotriva razboiului,a violentei, a sinuciderii.Am cautat dar nu scrie nimic important, strict despre asta.D au funda!

Răspuns Câştigător
| TheAnnoyingRocker a răspuns:

Legat de sinucidere, ei motiveaza asta prin faptul ca viata e cel mai important dar de la Dumnezeu si doar el are dreptul sa ti-o ia. In privinta razboiului si a violentei...cine zice ca sunt impotriva? Pana la urma chiar biserica crestina are la activ cateva razboaie purtate (Cruciade)