| Gaby2263 a întrebat:

Cine mă poate ajuta să învăț limba engleză? Nu vreau lecții sau cursuri online sau videoclipuri pe Youtube. Vreau o persoană care să știe engleză și poate comunica gratis cu mine în engleză pe vreun site de socializare.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi foarte atenta la ceea ce scriu acum

invatarea unei limbi consta in input si output

input =a invata noi cuvinte,verbe conjugarea lor, sintaxa, gramatica -fara input nu poti invata o limba, daca nu cunosti cuvinte cum poti intelege sau forma propoziti

output-cuvintele, verbe invatate trebuie folosite ca daca nu le folosesti le uiti, de asta este extrem de important sa

sa ascultam podcast -in functie de nivelul nostru -asta ajuta mult
sa citim -in functie de nivelul nostru
sa scriem -ne folosim de cuvintele, verbele invatate
vorbim cu alte persoane https://www.reddit.com/......asterlist/
aici ai servere unde comunici cu persoane in Engleza
https://www.conversationexchange.com/

eu asa am invatat

| ReignForest a răspuns:

Wordbit engleză este un program apare pe ecranul de blocare și îți explică, poți asculta sau poți pe Instagram și eu știu engleză dar nu așa de bine(mai știu pe cineva pe Youtube care explică bine da nu vrei)

| Lavinia3 a răspuns:

Hei, eu nu sunt o experta, dar te pot ajuta cu drag in privinta gramaticii si a convorbiriihappy

| Gaby2263 explică (pentru Lavinia3):

Ok, mersi.
Unde putem comunica? Pe ce site de socializare?