| anavic a întrebat:

Cine stie unde as putea sa gasesc un soft sau program de traducere -limbi straine- pe care sa-l pot instala pe calculator bineinteles sa fie de cumparat. Dau fundita!

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sincer,surprinzator programe nu prea gasesti ...si daca e sa gasesti le gasesti cu performante asemanatoare cu cele de pe siteuri!
...cred ca cel mai bun astfel de site este : http://www.traduno.com/
*nu se compara cu google trasnlate, desi si el mai face unele greseli *
.dar stii...cel mai bun program este dictionarul;)

| manufactured a răspuns:

Eu sincer nu stiu, dar daca ai prof/a de engleza, s-ar putea mai mult ca sigur sa aiba cele mai bune programe de traducere si cele mai sigure, si gratis