| Iuliane a întrebat:

Citesc de ceva vreme o carte de Al. Dumas ( Cavalerul Reginei), ce pune in lumina dragostea Cavalerului de Maison Rouge pentru regina Maria-Antoaneta.
Am o nelamurire despre acest cavaler, a egzistat cu adevarat sau este doar o creatie a autorului?
Fiindca personajul a reusit sa ma captiveze as dori sa aflu daca mai pot gasi carti in care sa isi faca aparitia?
P.S. :Multumesc anticipat pentru viitoarele raspunsuri si imi cer scuze pentru deranj

1 răspuns:
| cevdet a răspuns:

Ca orice personaj literar, nu putea sa "egziste".
http://www.dex.ro/exista
Dar, cu cat vei citi mai mult, vei afla mai multe.