| Diva a întrebat:

Cum pot sa fiu mi sociabila si sa ma integrez mai bine in societate? Sunt la scoala de 2 saptamani si inca nu m-am integrat probabil din cauza problemelor mele de sanatate. Dati-mi niste sfaturi.Mersi

Răspuns Câştigător
| Mixed a răspuns:

Nu e din cauza problemelor tale de sanatate... e din cauza ca sigur esti timida...si sigur urasti galagia si barfa.winking asa sunt si eu ...sunt tacuta. timida si urasc fitoasele care stau si barfesc pe fiecare in parte cu ce a venit imbracat ce a faqut cu cine si ce a dres...
Stai linistita ca incet incet te integrezi ...fiecare la timpul lui.asta e deviza mea...
bafta... pupicibig grin

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da drumu' la gura. Nu e asa de greu. Mediul ONG te va ajuta. Incearca sa intri intr-o asociatie de tineret de pe la tine de acolo happy

| emy a răspuns:

Poate din cauza problemelor de sanatate esti complexata si timida. Daca as sti ce probleme ai, poate ca te-as putea sfatui. Dar asa...nu stiu ce sa zic.Numai bine!

| Diva explică:

Mersi pentru sfat pup va astept sfaturile in continuare

| ايرينا a răspuns:

Pai ai putea sa te imprietemesti cu o persoana iar ea te va prezenta celorlalti.

| OglindaOarba a răspuns:

Fi tu insutiwinking...si eu am avut astfel de problemesad...eram foarte timida si no`h...nu prea vorbea lumea cu mine ca eram tacutabig grin... Dar apoi am incercat sa fiu cat mai naturala...si am avut succeshappy...Toata lumea vrea sa stea cu mine din cauza ca sunt eu si nu ma prefac a fi altcinevawinking...Succes...te pup :*:*:*

| mariblaj a răspuns:

Eu am avut 2 colege cu grave probleme de sanatate si erau f bine primite de colegi bineinteles ca erau si unele carcotase si rautacioase dar in general pe cele doua le priveam cu respectul cuvenit mai ales ca in ciuda problemelor invatau destul de bine.sunt convinsa ca vei gasi pe cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si tu impresia ca esti mai obraznicuta un pic decit pari.Prieteni instant la greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...fii mai draguta.incearca sa schimbi aspectu' si...bagai in seama pe colegi si inviti la un sg o tigara o berelaughing)ceva de genuwinking dar mai intai fa-ti u un grup mai intai cu o fata apoi facetiva cool umati beti taietiva cu lamalaughing))winkinglaughing))

| kenzo007 a răspuns:

Salut.
Iti zic eu direct ce trebuie sa faci incerca sa te bagi intai in grupul fetelor ca doara fetele stau mai mult impreuna, sa vb mai mult sa socializezi cu ele diverse, nu este atat de greu daca fumezi mergi in pauze cu colegi la tigara happy si cam as cevahappy in concluzie sa te bagi un pic in seamahappywinking

| Anonim_5812 a răspuns:

Nimeni nu trebuie sa stie nimic despre problemele tale de sanatate, deoarece astfel poti fi mai vulnerabila. Nimeni nu trebuie sa stie nimic despre nici un lucru cu care te-ar putea rani. Invata foarte bine, dar sa nu dai impresia de tocilara, fi cat mai desteapta si astfel vei putea discuta cu ORICINE si vei avea intotdeauna un cuvant de spus. Nici eu nu ma pot integra in societate pentru ca nu sunt indeajuns de desteapta, am un defect la dinti si nu dorm pe patul de bani si astfel nu am prieteni, deci, ma simt ca intr-o colivie din care am impresia ca nu pot iesi niciodata. Nu am avut niciodata noroc in nimic si am varsta de 18 ani si pana acum am avut doar o singura relatie ( iar acel baiat mi-a spus la sfarsitul relatiei ceea ce toti imi spun zilnic despre felul in care arat, deoarece nu am acceptat sa fiu jucaria lui sexuala intrucat baiatul era cam obsedat sexual), in rest toti rad de mine, iar eu nu am curaj sa incerc sa vorbesc cu cineva, motiv pentru care niciodata nu am muncit pe litoral.
Sfatul meu este sa NU FACI PROSTIA PE CARE AM FACUT-O EU SI ANUME SA NU INVETI LA TIMP. Succes!

| Bulina a răspuns:

Nu toti ne integram la fel de repede, eu personal nu mi-as face griji. Tine minte ca nu cuceresti pe toata lumea deodata, faci pasi mici. Gaseste un interes comun cu un individ sau un membru al unui grup, nu te sfii sa intervi in discutii triviale cand simti ca poti.

Fara teama, totul se rezolva cu putin 'tupeu', iar daca nu este genul tau, fa o exceptie, atat cat iti permite caracterul.

Cat despre problemele de sanatate, iti doresc numai bine.