| AndreeaAndy13 a întrebat:

Cum pot sa fiu mai sociabila? ...In cateva saptamani incep liceul (clasa a 9-a) si nu prea cunosc pe nimeni de acolo asa ca as vrea sa ma integrez cat de cat...va rog dati-mi niste sfaturi, sunt o persoana foarte timida.

Răspuns Câştigător
| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa nu fii rautacioasa cu ei din prima zi. Fi draguta, zambitoare si nu arunca priviri incruntate. Din prima zi nu ai cum sa te imprietenesti cu toti ci pe parcur. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa fii tu insati. Daca nu esti egoista si cu nasul pe sus iti garantez ca iti vei face multi prieteni. Mult succes si o zi frumoasa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul o sa te integrezi fara sa faci nimic special pentru asta. La inceput e normal sa te simti inhibata.

| Dolyta a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa tii capul sus si sa zambesti. nu te ascunde pe unde apuci, ca asa nu or sa te bage in seama colegii. trebuie sa vorbesti cu ei, sa va cunoasteti si apoi ai sa vezi cati prieteni o sa iti faci printre colegi. asa e la inceput.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Daca zambesti tot timpul iti faci prieteni usor si iti formezi un grup in care tu vei fi lidera si devi populara b-)