| anonim_4396 a întrebat:

Cum s enumesc insectele acelea mici de culoare galben-verzui de seamana cu miriapdul? Si daca stiti ce le atrage pentru ca gasesc in casa mereu.Dau

Răspuns Câştigător
| denismerty a răspuns:

Sunt atrase de umezeala! Fa o curatenie generala prin casa, si aeriseste toate camerele in fiecare zi, pentru a scapa de ele!

1 răspuns:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Depinde unde le gasesti. Daca le gasesti in sifonier sau in materiale textile, sunt molii.
Mai pot fi musculite albe de seara care intra in casa pentru ca sunt atrase de lumina sau de caldura.