| IAmAndreas a întrebat:

Salutări! Din păcate, nu am promovat examenul de bacalaureat, așa că în august voi da din nou. Problema e ca vreau să dau la facultatea de litere din Iași. Va trebui să ma înscriu în sesiunea de admitere din septembrie. Problema mai mare este ca nu știu dacă mai sunt locuri la buget pentru cei care au promovat bacul în toamnă, știe cineva dacă sau cât de mare ar fi concurența în cazul meu? Prind loc la buget? Sau prind loc, măcar?

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Stai liniștit! happy Întri la taxă și pe viitor, dacă ai performanțe bune la învățat, intri la buget! big grin Nu te mai îngrijora! Și sora mea și-a plătit facultatea și acum s-a angajat ca educatoare!winking Funda? big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sti daca vor fi locuri ramase, mai ales locuri bugetate, in sesiunea din toamna, se va sti abia dupa prima sesiune.
Asa fiind n-avem de unde sti ce va fi.

| zurick a răspuns:

La buget nu știu ce să zic. Că pe toamnă rămân locurile rămase. Slabe șanse pentru buget.
Concentrează-te pe bac, învață ca lumea, și dacă intri la taxă, e ok, doar învață ca lumea și pe semestrul 2 intri la buget. Baftă

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti sa te uiti pe listele de admitere de anul trecut din sesiunea din toamna si sa vezi cati au intrat la buget si cati la taxa.