| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Daca am terminat o facultatea de Psihologie, pot alege masterul in alt domeniu? sau?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, in conformitate cu L.288/2004, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 9.(1) Studiile universitare de masterat se organizează, de regulă, la învăţământul de zi.
  (2) Studiile universitare de masterat asigură aprofundarea în domeniul studiilor de licenţă sau într-un domeniu apropiat, dezvoltarea capacităţilor de cercetare ştiinţifică şi constituie o bază pregătitoare obligatorie pentru studiile doctorale.
  (3) Studiile universitare de masterat efectuate în alte domenii decât cele prevăzute la alin. (2) asigură obţinerea de competenţe complementare."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As fi vrut ceva in genul publicitate, marketing, RU, economie, management.

| Andreea11989 a răspuns:

Hello, poti sa iti dai masterul la orice vrei.