| Bushhh2214 a întrebat:

Bună, dacă am unul dintre părinți decedat, mă mai încadrez în bursa socială (Orfan de un părinte) dacă celălalt părinte s-a recăsătorit?
Diriginta a specificat de mai multe ori ca nu mă încadrez pentru ca celălat părinte s-a recăsătorit, dar din moment ce încă primesc de la stat pensia de urmaș nu înțeleg de ce nu mă încadrez și în această bursa socială.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai esti orfan, odata ce mama ta s-a recasatorit legal, ai deja 2 parinti care te intretin si veniturile amanadorura sunt luate in calcul.