| XxAndreutzaXx a întrebat:

Daca este cine la profilul uman pe filologie poate sa imi spuna si mie la ce dai teza si daca in clasa a 9-a dai teza la mate si apoi nu si ce se va da la bac daca esti la filo?

Răspuns Câştigător
| ŞtefanaTCK a răspuns:

Ambele profiluri de Uman ( şi Ştiinţe Sociale şi Filologie ) dau Bacul la română, istorie şi o disciplină la alegere între: geografie, logică, psihologie, filosofie, economie şi sociologie.
Dai Bacul şi la Competenţe digitale ( adică materia de la TIC ), la engleză sau franceză ( sau ce limbi străine ai studiat tu cei 4 ani de liceu ) şi la română oral.

3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Eu dadeam teze la :romana, franceza, istorie si latina.

| blackwidow10 a răspuns:

Nu dai la matematica... Teze vei da la romana,geografie sau istorie, latina si logica! iar bac la romana, engleza si franceza(vei da la ambele). istorie sau geografie si logice

| GhitaMihai51 a răspuns:

Nu dai teza la mate, nu dai bacu' la mate si materiile la care dai teza sunt urmatoarele: romana, engleza, psiho/ logica, istorie. sper ca ti-am fost de ajutor