| Lucyos a întrebat:

Buna! Daca in clasele 5-7 nu prea am invatat mate adica am avut media 8-9 dar cunostinte medii (nu prea imi place matematica). Acum vreau sa dau la mate-info. Daca la liceu o sa incep sa invat zilnic la mate teoreme, teme..etc am sa rezist oare? Cam cate ore trebuie sa invat zilnic +teme?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca iti va fi destul de greu. Se poate, dar doar tu poti considera daca merita sau nu, stresul. Pentru ca te asigur ca vei fi destul de stresat, mai ales daca nu iti place. De ce nu incerci sa te orientezi spre alt profil? Sa stii ca liceul nu conteaza aproape deloc in alegerea facultatii si parerea mea este ca mai bine de scutesti de 4 ani de stres si munca inutila, mai ales daca nu iti place domeniul.

| Lucyos explică (pentru OoBunnyoO):

As fi vrut sa ma axez pe info de aceeacrying

3 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Doar tu știi cât știi.La mate-info se fac 5 ore de matematică. Judecă tu, cum vrezi că va fi? Greu, foarte greu, te asigur eu.Trebuie să înveți mult, ore în șir.-Spus din propria experiență.

| MisFit20 a răspuns:

E destul de greu, dar cu multa munca poti sa reusesti, daca ai reusit in 5-8 vei reusi si la liceul.