| Hannnna92 a întrebat:

Buna,daca in prima sesiune la bac la proba 3 ai ales de exemplu chimie in sesiunea din toamna poti alege altceva ca de exemplu biologie? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

Da, poti alege alta materie. Mergi la secretariat la tine la scoala si te inscrii cu alta materie. Numai bine happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi schimba materia aleasă!

Dacă "pici" examenul de la Biologie, va TREBUI să dai ACEEAŞI materie şi în sesiunile următoare!

Vezi alte detalii în Metodologia de BAC/Anexa 2 la ordinul MECTS nr. 4799/31.08.2010, privind organizarea si desfasurarea examenului de bacalaureat, de la linkul oficial :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4799-31-08-2010.zip

Toate cele bune.