| DeCeMaiContează a întrebat:

Daca la o materie pe primul semestru am media 7 iar pe al doilea am 3, ma pot transfera la alt liceu anul viitor avand in vedere ca trec pe an? Daca va intrebati cum am reusit sa scad atat de mult, am sa va spun de ce: am reusit sa scot media 7 datorita mai multor puncte pe care le-am acumulat pentru ca am ramas cu ceilalti colegi la ore suplimentare la materia respectiva. Daca nu aveam acele puncte, ramaneam corigent si pe primul semestru. Pana acum am 3, 3, 2 la aceasta materie si la testul de maine voi mai lua inca un 2 pentru ca n-am invatat. Este vorba de istorie. La restul materiilor am numai 8, 9 si 10. Ceea ce doresc sa stiu este daca ma pot transfera.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Liniștit. Succes la istorie la noua școală.

Să zici acolo că ai fost disident și de aia te-au fript la nota.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, te poti transfera cu conditia sa te accepte acolo si sa fie locuri la profilul ales de tine.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Bine ca ai note bune la restul.La istorie, poti avea note mici, pe motivul ca este falsa, nu denota realitatea si aici daca te intereseaza candva, poti gasi o multime de argumente.Istoria o scriu invingatorii, sa nu uiti asta, Romania este de mult timp sub ocupatie, deci mai putin interes pentru istoria oficiala nu este chiar asa grav.

| Iuliana2018 a răspuns:

Da, poți.