| Avataruls a întrebat:

Daca pe primul semestru am ramas corigent cu nota 4, si pe al doilea iau nota 5 o sa trec la materia respectiva?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Nu iti iese medie de trecere. Iti trebuie 6 ca sa iti dea medie de trecere 5.

| emy a răspuns:

Buna dimineata, dragul/a meu/a! happy Ca sa treci la materia respectiva, trebuie sa ai media minim 6 pe al doilea semestru. In caz contrar, vei ramane corigent/a pe an. Asa ca ai grija! Mult ucces iti doresc! Te pup si iti doresc, din suflet, sa ai o zi frumoasa si un weekend minunat! kiss

| ziftode a răspuns (pentru emy):

Poti sa fii ceva, ceva mai MULT MAI SIROPOASA?!?
sau el e iubitul tau? si noi te deranjam? atunci ce ar fi sa faceti asta in privat!

pe vremea trimestrelor puteai (4+5+5/3=4.66 mai mult decat 4.51), acum nu mai poti, asa ca, trage tare si ia 6 tongue

| emy a răspuns (pentru ziftode):

Draga, eu nu sunt siropoasa si nici nu e iubitul meu. Eu ma comport cu oamenii asa cum simt si daca ma crezi, bine, daca nu, eu tot asa simt. Numai bine!

| ziftode a răspuns (pentru emy):

TU NU ESTI SIROPOASA, atunci esti SI MAI RAU, pentru ca nu iti dai seama cat de INCREDIBIL DE SIROPOASA ESTI!
chiar si acum mi-ai spus mie draga FARA GHILIMELE, cu toate ca te-am blamat serios!

DUMNEZEULE, mare e gradina ta SI MULTI MAI SAR SI GARDUL!

| emy a răspuns (pentru ziftode):

Asta e doar parerea ta si o respect.Asta e firea mea, asta simt eu, daca poti sa ma crezi. Iar daca nu ma crezi, te inteleg perfect, deoarece e greu sa mai ai incredere in cineva in zilele noastre.
Si daca m-ai blamat, ce? Ai spus: "Dumnezeule! " Inseamna ca crezi in Dumnezeu, deci intelegi de ce ti-am spus " Draga", stii ca Dumnezeu ne-a invatat sa ne iubim semenii, sa ne purtam frumos si cu cei care ne blameaza.Eu pot sa fac treaba asta si, daca ma crezi, bine, daca nu, asta e. Te pup si iti doresc o duminica frumoasa! kiss

| ziftode a răspuns (pentru emy):

Si, te porti ca o fiinta umana si termini ca cea mai puerila siropoasa posibila, eu o las balta, iti doresc succes in viata asta si sa gasesti pe cineva care apreciaza asa ceva, insa tin sa iti mai spun ca ce e prea dulce poate sa te faca sa iti fie rau!
byebye

| emy a răspuns (pentru ziftode):

"Si, te porti ca o fiinta umana si termini ca cea mai puerila siropoasa posibila". Nu am stiut ca copiii stiu sa vorbeasca in felul acesta, acum aflu si eu. Cum se spune: "omul cat traieste, invata". Iti multumesc pentru urara si pentru sfaturi! Si sa stii ca sunt destule persoane care ma apreciaza asa, siropoasa, cum zici tu ca sunt. Cine ma cunoaste cu adevarat, stie ca nu sunt ipocrita si ca nu joc teatru. Tu nu m cunosti, de-aia vorbesti asa, dar eu zic ca, inainte de a pune eticheta, ar trebui sa incerci sa cunosti omul mai bine. Asa ar fi corect si frumos, parerea mea(si nu numai).
"Ce e prea dulce poate sa te faca sa iti fie rau". Nu-ti face griji in privinta asta! Si eu iti doresc mult succes in viata si toate cele bune! happy

| ziftode a răspuns (pentru emy):

Lol, te contrazici singura "cei care te cunosc stiu ca nu joci teatru" dar te comporti asa cu oameni care nu te cunosc, pentru unii sunt foarte neplacute manelele, pentru altii orice chestie care denota prostie crasa, tu
TU TE COMPORTI DE PARCA AI VORBI UNUI COPIL FOARTE MIC SAU UNEI PISICI, tie iti place si crezi ca asa e "normal" fapt dovedit negru pe alb chiar acum cand scris ca pentru tine interlocutorul e un copil ( "Nu am stiut ca copiii stiu sa vorbeasca in felul acesta..." )

du-te si pupate in bot cu Busu, care la fel face, vorbeste in plin ProTV de parca ar avea in fata copii mici sau retardati!

CHIAR IMI PARE RAU PENTRU TINE, iti doresc succes in viata cu atitudinea asta total pe langa, dar incearca macar sa faci asta numai in viata reala, nu pe net unde deranjezi DEGEABA niste necunoscuti, CARE NU SUNT COPII!

| emy a răspuns (pentru ziftode):

"Lol, te contrazici singura :cei care te cunosc stiu ca nu joci teatru, dar te comporti asa cu oameni care nu te cunosc". Da, si? Eu, chiar daca nu ma crezi, iubesc oamenii in general si imi sunt dragi. Acum, cu siguranta, ma vei lua peste picior si imi vei spune ca sunt nebuna sau pur si simplu, nu ma vei crede. E treaba ta. Dumnezeu si cu mine stim cel mai bine ce simt.
"Tu te comporti de parca ai vorbi unui copil foarte mic sau unei pisici". Te inseli. Cine ti-a spus tie ca numai copiii mici sau pisicile au nevoie de o vorba frumoasa,? Orice om are nevoie asa ceva, fie ca este constient de aceasta nevoie sau nu.
Tu te comporti de parca ai vorbi unui copil mic sau unei pisici, tie iti place sa crezi ca asa e "normal" fapt dovedit negru pe alb chiar acum cand ai scris ca pentru tine interlocutorul e un copil". In primul rand, ma repet, nu doar copiii au nevoie de o vorba buna, ci toti oamenii, fie ca isi dau seama, fie ca nu, si in al doilea rand, poate ca m-am exprimat gresit cand am zis ca, citez: "Nu am stiut ca copiii siu sa vorbeasca in felul acesta". Am uitat a adaug un "doar".
" Du-te si pupa-te in bot cu Busu, care la fel face, vorbeste in plin Pro Tv de parca ar avea in fata copii mici sau retardati" Ai putea sa vorbesti un pic mai frumos, chiar daca nu iti sunt pe plac. Si Busu poate ca e la fel ca mine, gandeste si simte la fel ca mine, fapt pe care tu si altii ca tine nu il poti intelege, deoarece nu sunteti asa. Dar mai exista si empatia. Ati putea macar sa incercati sa ne intelegeti, chiar daca nu sunteti ca noi, mai ales daca si credeti in Dumnezeu. El ne invata ce e empatia, ne invata sa ne intelegem unii pe altii chiar daca suntem diferiti si chiar daca nu ne cunoastem.
" Chiar imi pare rau pentru tine". Nu ai de ce. Eu ma simt foarte bine asa.
"Iti doresc succes in viata cu atitudinea asta pe langa". Multumesc de urare! Stai linistit, caci am destui oameni care ma iubesc si ma apreciaza, chiar si aici, pe TPU. Si nu e o atitudine pe langa, caci nu sunt singura care e asa si, chiar daca as fi, nu ma intereseaza.
"Dar macar incearca sa faci asta numai in viata reala, nu pe net unde deranjezi DEGEABA niste necunoscuti, CARE NU SUNT COPII". Cine ti-a spus ca pe toti ii deranjez? De ce nu vorbesti doar in numele tau? Nu toti gandesc ca tine. Si eu nu va consider copii.Si ma repet, pentru a treia oara:" NU DOAR COPIII AU NEVOIE DE O VORBA FRUMOASA!" Toate cele bune!

| ziftode a răspuns (pentru emy):

Whatever!

| PumpkinDoll a răspuns:

NU,trebuie sa iei 6 ca nu se rotunjeste

| AnonimaPff a răspuns:

Nu poti lua si tu un 6 sau 7, asa greu e?