| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Dacă ma aflu pe lista de așteptare la facultate, trebuie sa plătesc taxa?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca esti pe lista de asteptare sunt sanse sa poti fi admisa pentru ca sunt studenti care se vor retrage. Poti prinde loc chiar la buget dar depinde de cate locuri sunt si de numarul celor care vor sa se retraga.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Aasdfghj):

Da, eu in momentul de fata ma aflu in așteptare la taxa, întrebarea era dacă trenuie sa mai plătesc taxa?

| troleibuz a răspuns:

Taxa de scolarizare? Lista de asteptare inseamna ca inca nu esti admisa. Se mai face o repartizare. Daca esti admisa in a doua transa, mergi si platesti taxa ca sa-ti pastrezi locul. Nu prinzi loc la buget daca ai ajuns pe lista de asteptare. Pentru ca daca aveai medie de buget intrai din prima.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru troleibuz):

Mulțumesc!

| Aasdfghj a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Ce taxa? Taxa de admitere? Ai platit-o deja cand ai depus dosarul. Daca te referi la taxa de scolarizare, nu. Ea se plateste dupa ce esti admisa si conformi locul, in 2-3 rate. Scrie in regulament asta.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Aasdfghj):

Mersi

| Aasdfghj a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Cu placere!