| AlexxNo777 a întrebat:

Salut. M-am inscris la facultate, la Economia agroalimentara si a mediului, ASE, la buget. Ultima medie a fost 7.80 iar eu am media 7, 76. Am fost pus in asteptare. Adica daca nu toti candidatii se inscriu raman locuri libere. Si am niste intrebari:
1. daca depunerea de diplome se face intre 22-25 iulie, trebuie sa depun si eu tot in acest interval, daca eu aflu pe 26 rezultatul repartizarii finale?
2. Pe facebookul ASE scria despre plata taxei de 1750 de lei pentru cei in asteptare, trebuie sa platesc si eu taxa daca sunt inscris la buget? Daca da, primesc inapoi suma daca nu primesc loc?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.De ce nu intrebi direct pagina ASE? Asa e cel mai intelept.

Apoi, eu nu inteleg pentru ce sa platesti taxa.O platesti atunci cand iti confirmi locul si incepe anul universitar.Nu e normal sa dai niciun ban inainte.De obicei sunt multi care dau la cateva facultati in paralel, avand plan de rezerva, ca apoi sa isi retraga dosarele.Deci cred ca ai sanse mari sa iasa macar cativa din ecuatie si sa intri tu mai sus in clasament.

Succes.