| andradamarin23 a întrebat:

Buna! Daca raman corigent la mate, profesorul va face pregatire cu mine vara inainte de examenul de corigenta?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu. Profesorii nu fac munca de voluntariat, mai ales in concediu.Trebuie sa te pregatesti singur. Daca vrei sa te ajute, e necesar sa vorbesti cu el (sa afli daca accepta) si sa platesti pentru acele ore.Daca nu, poti cauta alt profesor. Vorbeste cu parintii, sa stabiliti cum trebuie procedat.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu este obligat!
parintii tai vor plati mediator sa te pregateasca.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,stai linistit.
Ai si tu vacanta de vara doar ca trebuie sa te duci la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie sa dai corijarea.
Pana la corijare trebuie sa inveti si sa te pregatesti singur.

Răspuns utilizator avertizat
| AmandinaDragan a răspuns:

Ha ha ha ha! O sa-ti trimita si Uber sa te ia de acasa.
O sa te examineze in septembrie si daca nu stii vei ramane repetenta. Ha ha ha ha.

| Michele7 a răspuns:

Nu prea cred. sad