| Lolasticc a întrebat:

Buna, daca vreau sa ma transfer la alt liceu decat la ala la care am fost admis ce trebuie sa fac? O sa fiu a 9 a si vreau sa ma transfer din vacanta de vara, este posibil? Daca este posibil cum?

Răspuns Câştigător
| 47red a răspuns:

La finalul clasei a 9 a faci cerere de transfer si vezi daca o accepta celalalt liceu si liceul de la care pleci, dupa iti depui dosarul la liceul la care te transferi. De mentionat ca trebuie sa ai media mai mare decat a ultimului din clasa si sa mai existe locuri libere.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu te transferi anul ăsta ci după ce termini a 9 a. Adică vrei să te ștergi la... cu tot examenul ăsta național?