| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda...happy Ce profil ar trebui sa urmez la liceu avand in vedere faptul ca vreau sa urmez facultatea de medicina? Vreau un profil bun, nu filologie! Daca se poate vreau sa imi spuneti si un liceu pentru acest profil cu media peste 9.90. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

Sall! Pai cel mai recomandat e profilul bio-chimie sau stiinte ale naturii. Sau daca te pricepi la mate si fizica, poti face mate-info, in ca in timpul liceului o sa-ti schimbi parerea.

| aurora50scumpika a răspuns:

Păi acum nu prea mai contează liceul,poţi intra şi de la filologie,la medicina,dar îţi vă fii mai greu la facultate,, profilul pentru medicină este ştiinţe ale naturi, sau mate info.succes

| midnite a răspuns:

Ai timp nu te gandi la facultate de pe acum, s-ar putea sa iti schimbi total directiile asa ca nu iti fa probleme

| anonim_4396 explică (pentru midnite):

Scuza-ma desteptu-le,eu am nevoie de raspunsuri la intrebare, nu raspunsuri de genul asta, asa ca nu-ti face probleme sa mai raspunzi straight face

| midnite a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti inca mica, o sa iti dai seama de cea ce am vrut sa iti spun peste cativa ani nu te orienta de acum, ai timp, si in primul rand nu profilul liceului conteaza, mai degraba rezultatele obtinute in decursul celor 4 ani de studiu si bineinteles rezultatele obtinute la examenele finale. Bafta la medicina!