| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

De ceva vreme ma tenteaza ideea de a urma Facultatea de Arhitectura ( cea din Bucuresti). Stiu ca la admitere nu iti cere decat proba de desen, ceea ce nu ar fi o problema.
Totusi, intrebarea mea este pentru cei care urmeaza deja cursurile acestei facultati sau sunt arhitecti... Cat de importante sunt matematica si fizica pentru Facultatea de Arhitectura? Si... trebuie sa stii matematica si fizica din liceu, sau poti sa inveti doar ce iti preda la facultate?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| katy2010 a răspuns:

Liceul nu prea conteaza foarte mult. cea mai importanta este facutatea.fizica si matematica o poti invata si in facultate dar trebuie sa ai macar minimul de cunostinte din liceu.Si da, conteaza destul de mult fizica si matematica.In special matematica... sper ca ti-am fost de folos... happy

| mariuzik a răspuns:

de unde fizica frate de unde stiu astia!? mate da, fizica deloc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa stii si putina fizica si mate