| Clannad a întrebat:

Dece toti artisti adevarati se duc? : Elvis Presley, Laura Stoica, Madalina Manole, Jean Constantin, MJ, 2pac, Marlyn Monroe, Frank Sinatra, Notorius...etc.
Raman numai prosti: Inna, Puya, Miley Cyrus, Lora, ...etcsad

Trist sad ce sa ales de lume si de adevaratelesale valori!

27 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

O sa le vina si lor randul, si mie, si tie...De ce alergi dupa cai verzi pe pereti si nu vezi ceea ce ai in fata ochilor? Lumea artistica sta numai in foste glorii? Actuale nu sunt? Daca o iei de la Adam si Eva, uite ca cei din Beatles (cativa) mai traiesc, de asemenea AC/DC/, Rolling Stones, Madonna, Cher, RP Bitanescu, Draga Olteanu, Radu Beligan, etc, etc! Moartea, are puterea asta de a aduce pe cineva in prim plan tocmai ca a murit! Nu contest valoarea niciunuia din cei pomeniti de tine, dar si MJ, Elvis si L.Stoica sau M.Manole erau intr-un con mare de umbra, care s-a descoperit prin moartea lor! Las pe altii sa-ti spuna adevaratele valori cate vietuiesc inca!

NOname
| NOname a răspuns:

Acesta este cursul vietii. Dar sa stii ca mai sunt foarte multi oameni de valoare, numai nu prea sunt pusi in lumina reflectoarelor. O sa-i mentionez doar pe cativa din Romania, pe care ii apreciez foarte mult: Ada Milea http://www.youtube.com/watch?v=XcUABO4jsYc&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=pk_twogW8S8, http://www.youtube.com/watch?v=WwSRa8vZoGQ (este geniala), http://www.youtube.com/watch?v=hLJZSjGYcTs&feature=related, Florin Piersic http://www.youtube.com/watch?v=SFjTt5wUJF8&feature=related, Dan Puric http://www.youtube.com/watch?v=ozbW52xQfts, http://www.youtube.com/watch?v=UPHWTrpgmko&feature=related, Nico http://www.youtube.com/watch?v=fuCexSPKHyk&feature=related, Luminita Angel, Paula Seling, Marcel Pavel si multi, multi altii. Avem foarte multi oameni valorosi in Romania. Pacat, ca foarte putini sunt apreciati la adevarata lor valoare si mai ales in timpul vietii, nu dupa moarte.

| xibalba a răspuns:

Hai sa-ti zic un secret: nimeni si nimic nu e nemuritor.

| foxi a răspuns:

Dumnezeu are nevoie de oameni evoluati spiritual!

| Alexandru a răspuns:

Deoarece muzica buna nu se mai face.Muzica buna este deja istorie, ceva indepartat si... din pacate, ceva de care nu vom mai avea parte. E normal ca tenorii muzicii bune, daca aceasta muzica buna a avut perioadele ei de glorie in anii ce au trecut, sa iasa din scena pentru a lasa locul altora. Locul cui? Locul celor enumerati de tine mai sus si atator altora. E normal sa se duca si ei dar ce ni se pare noua anormal si trist, este ca nu vin inlocuitorii.Am asteptat si ei nu au mai venit. Si nici nu cred ca vor mai veni vreodata spre marele nostru regret.
Nu ne ramane decat sa ii ascultam pe internet, scriindu-le numele acestor mari artisti si cautandu-le melodiile care au facut legenda...

| MidnightLady a răspuns:

Pentru ca totul trece in lumea asta. Si pentru ca nu apreciem pe cineva la adevarata valoare decat atunci cand il pierdem. Cati din artistii romani pe care i-ai dat exemplu au primit aprecierea publicului nu mult inainte de a muri? Niciunul, a fost interesanta doar moartea lor iar acum multi i-au dat uitarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Krissa_2143 a răspuns:

O ador pe Marilyn Monroe sigh
nu poti s'o compari cu t***a de Angelina Jolie oh go on sad

| Alexandra_7361 a răspuns:

Nimeni nu-i nemuritor, toti se duc. Asa pot sa zic si eu de ce verisoara de-a 5-a din partea unchiului de-al 3-lea s-a dus si vecina de la 10 nu? Asta le-a fost destinul si gata. Totusi, la ce raspunsuri te astepti sa primesti la intrebarea asta?

| Adda_2262 a răspuns:

La intr ta nimeni nu poate sa-ti raspunda happy

| Gabrielle_4620 a răspuns:

Foarte trist...
Din pacate toti ne ducem, nimeni nu este nemuritor!
Krissa de unde stii tu ca Angelina Jolie este t... a?
Ai stat tu cu ea? Ai fost prietena ei si stii ce a facut si ce nu?
Cum poti sa judeci pe cineva care nu cunosti!
Stii cat de grea este viata de actor?
Mii de repetitii, nopti albe. Stiu ca imi vei da stupid, dar nu este frumos sa judeci fara cunosti.

| Adelina04 a răspuns:

Nu consider artisti prosti numai pentru ca sunt mai putin talentati decat unii raposati. E norocul lor daca au reusit sa devina faimosi si sa faca ceva in viata. Acum nu ma intereseaza de explozia de stupid pe care o sa o primesc dar fiecare cu parerea lui

| flyleaf22 a răspuns:

Ei se duc, nu si ceea ce au facut ei. Artisti adevarati mai sunt, si o sa mai fie, numai ca media nu ii promoveaza. Media scoate numai tampiti (nu scoala, asa cum afirma baselu happy ).

| Oana_5036 a răspuns:

Ca astea proaste nu au probleme.de ex miley cyrus are 50000 de mii de prosti de gradinita care o iubesc...Copiii de gradinita nu stiu sa aprecieze decat prostii care canta fals! si cei maturi nu mai stiu cine canta bine...asculta manele! niste porcarii!

| ionik_1763 a răspuns:

Pentru ca desi sun buni sunt trecuti...si cu timpul cand vor aparea altii astia o sa ti se para parfum...Nu stiu daca ma intelegi dar toti mor la un moment dat

| jolie a răspuns:

Pentru ca toti ne ducem unii prea devreme altii mai tarziu fiecare cu destinul lui straight face

| BubbleGumyy a răspuns:

Da...de exemplu Julia Hajdeu care la 11 ani a terminat facultatea si stia 5 limbi straine...nu ma intreba care limbi ca nici eu nu stiu+rolling on the floor
ce pot spune... Dumnezeu ia intotdeauna oamenii (mai evoluati)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel erau inainte si cei pe care tu ii crezi "artistii" adevarati ...niste prosti, totii devin faimosii dupa ce mor laughinglaughing. nu ti-ai dat seama inca? asta e viata nedreapta si nu mai pune intrebari retorice! pup si bafta data viitoare tongue

| mickeye a răspuns:

Păi așa trebuie..ai uitat de Amy Winehouse.
Cred că cineva, probabil cei care conduc lumea, vor să îndobitocească oamenii.De aceea mă tem că Adele,Lana Del Rey și alte valori urmează să fie asasinate,iar pseudoartistele gen Inna, Lora, Alexandra Stan se vor înmulți.
Am senzația că deși muzica Innei e de rahat, Inna va fi mult timp pe piața muzicală, fiindcă e intens promovată. Chiar și ăia de la radio ne bagă pe gât cu forța numai Inna și Alexandra Stan.

| ea_5657 a răspuns:

Mie nu mi se par nu stiu cat daca au mel bune imi plc dar nu sunt sfinti fiecare au f minunusuri si oricum trebuie sa se duca! si normaml ca ramn artisti mai tineri |-}

deci elvis- sa drogat
laura stoica ok

madalina manole sa sinucis de ce? nimini nu stie mai alers cu un copil mik nu am o parere fff buna!

jean constanitin imi plc mult imi pare rau dar daca a fost asa sa fie

mj dependent de morfina...

Marlyn Monroe nu vreau sa mai sp nimic doar fistita!

pe toti astia sa fim seriozi moartea iau fac celebri!sad

si nu toti artisti sunt prosty

sincer nu am o impr f buna despre artisti strain

imi plc cei de la noi
(ma referi la cei decedati)

lumea...

Răspuns utilizator avertizat
| annutza a răspuns:

Pentru ca pana l urma p toti ne asteapta moartea mai devreme sau mai tarziu.stii? d-zeu isi ia ingerii inapoi, asa se zice.nu stiu daca u ai observat dar valori nu prea mai st...nu mai e lumea care a fost.acum totul e p interes. fundita?

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Depinde ce-ti place frate da in primul rand Miley Cyrus nu-i romanca big grin lol deci nici nu sti ce artisti is romani da tu spui ca artisti romani is prositi? Frate depinde ce-ti place si cum adica sa duc? specifica; Daca se duc in iad n-ai ce face asculta melodiile vechi si daca se duc din tara tot canta si tot ii asculti melodiile, in fine.Si dc ii faci pe astea noi prosti? tu sti canta mai bine sau ce? Noh ce sa faci daca tieti placa Elvis Presley nu ma mir cai faci prosti.

| deia_9483 a răspuns:

Pentru ca tot ce este de calitate se duce repede love struckc
michael jackson e flebletea mea si cam toti pe care i.ai scris tu acolo sunt cu adevarat niste stele, parasuta aia de inna pe lacul 1 in america? din greseala fatawinking nu se compaca cu elivis sau alti

| deia_9483 a răspuns:

Beea daca mj era dependent de morfina tu esti basesculove struck

| TeoTEO a răspuns:

Ptr tine sunt prosti ptc nu-ti plac, dar gandeste-te ca altora le plac acesti artisti "prosti". Chiar daca au murit artisti talentati, nu poti spune ca toti cei care au ramas in viata sunt prosti ptc. eu cred ca: Florin Piersic, Jean Paler, Gheorghe Zamfir.etc. sunt artisti prosti, si nu au murit

| UnSimpluOm a răspuns:

Deci inainte sa faci oamenii prosti uiate la tine, nu am absolut nimic cu tine, si nici cu artisti decedati, dar tu ai atacat direct artisti care dau un nume romaniei si o duc peste hotare, precum si nume ale unor artisti straini care au un renume. Esti putin depasita, e adevarat e foarte pacat de artisti pe care i-ai enumerat dar, propozitia in care ii faci prosti pe alti strica tot.winking