| anonimusspartacus a întrebat:

Buna deci eu am intrat la liceu cu profilu protectya emdiului si trebuie sa dau testul de intensiv engleza... ce se intampla daca nu il iau? ma baga la alt profil?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Testul asta face parte din admitere? Daca nu, atunci nu ar fi normal sa te bage la alt profil, in cazul ca iei o nota slaba, iti recomand sa vorbesti cu profesoara sa te ajute sa te pregatesti mai bine, sa-ti deie de lucru suplimentar, nu stiu, arata ca te intereseaza subiectul si vei crea si o impresie buna. Limba engleza este foarte importanta, si devine si mai importanta. Cauta de invata si alta limba straina - germana, spaniola sau italiana ar fi cele mai indicate, in ordinea in care le-am scris. Bafta

2 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Nu iti face griji pentru ca nu vei da testul deoarece la intensiv nu se da nici un test doar la bilingv se da un test.

| Diana_2081 a răspuns:

Si eu am intrat tot la engleza intensiv. Si trebuie sa dau testul.