| Mihai_Mihai_1990_G2I4 a întrebat:

Daca am intrat la un profil intensiv engleza la liceu si nu iau examenul ce se intampla?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce treaba are examenul? Ala nu e doar pentru bilingv?

| Mihai_Mihai_1990_G2I4 explică (pentru Bondarel99):

Nu bilingv. Exista clase de intensiv engleza si am inteles ca la începutul anului școlar se da un test la limba engleză

| laSoledad a răspuns (pentru Mihai_Mihai_1990_G2I4):

Daca zici ca totusi se da examenul la inceputul clasei a 9-a si nu la sfarsitul clasei a 8-a, asa cum am intampinat eu, atunci n-are ce sa-ti faca. In cel mai rau caz daca iei o nota mica la el, te pune sa inveti mai mult si sa recuperezi decalajele sau te poate trimite intr-o clasa normala fara predare intensiva in engleza.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihai_Mihai_1990_G2I4):

Eu cred ca exista clase normale si clase cu intensiv engleza si daca iei examenul te baga la intensiv, iar daca nu il iei te baga la o clasa normala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Părintii tai vor fi tare fericiti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca nu ai luat examenul re bilingv si pui o optiume de bilingv, nicio alta optiune nu-ti va fi luata in calcul. Drept urmare vei ramane fara loc la liceu.
Cel putin asa era pe vremea mea. Probabil si acum, ca-i acelasi algoritm de calcul.

| laSoledad a răspuns:

Pe vremea mea, am dat examenul de engleza la finalizarea clasei a 8-a. Abia apoi, dupa asta s-a dat evaluarea si dupa s-au repartizat elevii la licee. Daca nu ai acel examen luat inainte, nici nu are cum sa te repartizeze la intensiv sau bilingv engleza. Acel examen e inainte, nu dupa repartizare.