| Ionela256 a întrebat:

Ce se intampla daca eu am nu am luat testul la engleza(filo cu bilingv). si dau la acelasi liceu la alt profil(stiinte ale naturii). ma pot transfera de la profilu` asta la filo cu bilingv? ce trebuie sa fac?happyfunda!winking

1 răspuns:
| HelpPeople a răspuns:

Cred ca este posibil din a 10-a sa te muti si dai un fel de test de trecere. 100% este posibil daca ai ceva "pile". In fine ceea ce ma ingrijoreaza e ca tu vrei la filologie si n-ai trecut testul de engleza? Mie mi s-a parut chiar usor, m-am grabit si am luat 9. Nu ai niciun motiv sa te transferi deoarece o sa ai dificultati la limba engleza si nu sunt sigur ca vei vace fata unei clase de bilingv engleza (4-5 ore, teza, grammar, writing etc. geografia si istoria angliei. cred :-s; sunt la mate-info deci nu stiu exact cum sta treaba cu engleza 100%). Sper ca intelegi ce ti-am zis! De mutat se poate, dar iti va fi foarte greu daca tu acum nu ai trecut testul de englezawinking.