| CasianaBianca a întrebat:

Deci, mai am putin si trebuie sa imi aleg un liceu si un profil ( am media foarte mare si ma pricep la toate materiile in mod egal ), sunt genul de persoana care adora sa vorbeasca si m-as fi axat pe jurnalism sau avocatura, psihologie sau ceva in industria bancara, dar nu ma prea pricep la profile si vreau sa imi aleg un profil care ma poate ajuta oarecum si mai departe la facultate. Ce imi sugerati ca profil pentru meseriile pe care as vrea sa le urmez ( daca aveti variante de meserii mai interesante sau mai banoase accept sugestii )? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| BaitanuByy a răspuns:

Daca vrei avocatura iti sugerez sa te uiti la filmul "de ce eu". Daca ai zis de ceva bancar poate iti place sa mergi la un liceu de economie.Alege un liceu lejer parerea mea.Succes!

| Alex154 a răspuns:

Ce zici de mate-info? Înveți matematica și informatica care te ajuta în multe domenii. Și pe lângă asta o sa te perfecționezi și în limbi străine. Mi se pare un profil destul de bun pentru ce vrei tu. Și eu sunt tot la mate-info iar dacă ști matemaica totul e usor