| BlackD a întrebat:

Despre BAC as vrea sa intreb, cei care sunt pe profil de mate-info dau BAC`ul la mate, romana, informatica si engleza nu? Ceilalti la ce dau BAC`ul?
Cei de pe profil de filologie, stiinte sociale, stiintele naturii, dar cei de la Liceul de Arta, sectia arhitectura ei la ce dau BAC`ul?

Răspuns Câştigător
| Elena11 a răspuns:

La mate info dai bac-ul la: romana, matematica, biologie/chimie/fizica/informatica( la alegere) si competentele la: romana, engleza/franceza, informatica

2 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Eu sunt la mate-info si dau BAC la mate, romana si optional dintre info, fizica, biologie si chimie. Mai am competente lingvistice, digitale... si nu mai stiu daca am altele. laughing Cert e ca probele scrise sunt la mate, romana si info/fizica/chimie/biologie

| piticapitika a răspuns:

Cei de la filologie dau bac-ul scris la: romana, istorie si la alegere ( sociologie, psihologie, filozofie, economie, geografie) si competente la: engleza, romana si informatica.