| anonim_4396 a întrebat:

TPU! La ce facultate poti sa dai dupa ce termini mate-info (strict pe profil)? Dar la stiintele naturii, filologie si stiinte sociale? Ce profil ar trebui sa urmezi pentru ASE?

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

De la mate info:facultatea de mate info, Ase, politehnica, electronica, automatica, cibernetica, informatica, programare, medicina, stiinte economie, orice.
Stiintele naturii:medicina, farmacie, protectia mediului, inginerie.
filologie:limbi straine, istorie, romana, drept, Ase[dar mai greu]pedagogie.
stiinte sociale:drept, relatii internationale si comunicare, istorie, politie, limbi straine, stiinte politice.
LA Ase o sa faci economie si matematici financiare, nu o mate f grea. poti sa fi f bine la mate info, dar poti sa mergi si la de la filo.cum crezi.

| rutanklan a răspuns:

Poti urma orice profil, dar esti mai avantajat daca urmezi un mate-info sau un economic. Si cu mate-info poti merge la calculatoare, inginerii - multe altele.